Atpakaļ

Ziemeļblāzma

Skatīt aprakstu
Objekta idejas pamatā ir brīnišķīgā un retā dabas parādība – ziemeļblāzma.
Polārblāzma ir zaļgana gaisma, kuru skaidrā naktī pie debesīm var bieži redzēt atrodoties Ziemeļskandināvijā, Karēlijā, Aļaskā, Kanādā vai Grenlandē. Vienīgi stipru magnētisko vētru laikā polārblāzmu var redzēt arī tālāk dienvidos, tai skaitā Latvijā. Polārblāzma tiek bieži saukta arī par ziemeļblāzmu, jo novērotāji to parasti redz ziemeļu pusē un ziemeļu puslodē.
Polārblāzmas gaisma parasti veido vienu vai vairākas lokveida lentas pāri visām debesīm. Gaisma nepārtraukti kustās, stari parādās un pazūd, forma mainās, dažreiz bez blāvi zaļās parādās arī citas krāsas. Polārblāzmas veido ilgi neaizmirstamu gaismu spēli.
Vides instalācija tiek veidota no alumīnija caurulēm, kas savstarpēji tiek sastiprinātas ar troses palīdzību trīs punktos. Pie objekta uzstādīšanas, tās viens gals tiek sagriezts par 180 ‘ , tādejādi no divdimensiju objekta pārtopot trīsdimensiju objektā. Instalācijas izvietošana iecerēta Bastejkalna kokos. Nakts laikā to izgaismo prožektori, uzsverot tās kustību , bet uz zemes metot ažūru ēnu rakstu.